Družinovka starších vlčat 15.5.

Klasická družinová výprava bude mít sraz v 8:35, v sobotu 15.5. na tramvajové zastávce na Chaplinově náměstí. Výprava bude probíhat na hranicích se Středočeským krajem a Radotínem, odkud pojedeme zpět na Barrandov na místo srazu okolo 14:41.

S sebou: Oblečení dle počasí, nejspíše bude mírně pršet, doporučuji si pro jistotu sebou vzít nějakou pláštěnku, dále klasické věci na výpravu, jídlo na celou výpravu, vlastní oběd a nějakou svačinu, a další věci, které uznáte za vhodné.

Cena výpravy bude 5kč a upozrňuji, že bude potřeba vzít sebou lítačku, kupón či jiný lístek, který zajišťuje dopravu v MHD, respektive v Praze.

Je také nutné mít s sebou roušku (chirurgickou nebo domácí), kterou budeme potřebovat při pohybu venku a respirátor (FFP2 nebo obdobný), který použijeme v MHD. Případně je možné použít respirátor pro obě aktivity, ale hůře se v něm dýchá.

Na výpravu i každou schůzku potřebuje každý účastník přinést jedno z následujících:
- Potvrzení o nejvýše 72 hodin starém antigenním testu (ze školy, veřejného testovacího místa, ...)
- Čestné prohlášení rodičů, že dítě absolvovalo antigenní test ve škole (nejdéle před 72 hodinami)
- Potvrzení o nejvýše 7 dní starém RT-PCR testu
- Potvrzení o dokončeném očkování alespoň před 14 dny
- Potvrzení o prodělaném Covid onemocnění ne starší než 90 dnů
- Vlastní Covid test z lékárny, který si účastník provede na srazu (ne doma!)

Poslední variantu silně nedoporučujeme, protože je nepohodlná a zdlouhavá, ale chápeme, že může být pro někoho jedinou možností. Žádné z výše uvedených potvrzení nebudeme vybírat, stačí ho pouze ukázat vedoucímu na srazu.

Pochopitelně nesmí mít žádný účastník příznaky onemocnění Covid 19 nebo jiného (horečka, kašel, atd.).

Výše uvedená opatření jsme převzali jako součást Junáka, po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví a nadále pracujeme na jejich zmírnění (zejména prodloužení platnosti testů).

S případnými dotazy se neváhejte ozvat vedoucímu družinky - Lentovi.

Na vás se těší minimálně,
   Lenta a Shali