Informace 379. oddílu Ignis k viru COVID-19 a letnímu táboru

Vážení rodiče, ahoj skauti, ahoj vlčata,
 
je to již téměř měsíc, co jsme byli nuceni zrušit schůzky. Nás tato situace netěší, a věříme, že i pro Vás to není lehké období. Již se nám několik z Vás ozvalo, jestli plánujeme nějaké aktivity, online schůzky, či něco podbného. Příprava nám trvala déle, než bychom byli rádi, ale přesto doufáme, že Vás výsledek potěší.
 
Připravili jsme pro Vás několik možností/aktivit:
  1. Na našich oddílových stránkách bude odkaz, kde jsme nahráli táborové filmy od roku 2010. Věříme, že se příjemně pobavíte.
  2. Máme pro Vás připravený seznam výzev, které můžou Vaši synové plnit. Výzvy budeme postupně uvolňovat, formou článku na našem webu. První výzvy můžete očekávat na 2. druhý den Velikonočního oktávu.
  3. Podle rčení "Kolik knih jsi přečetl, tolikrát jsi člověkem :)" si vedoucí připravili tipy na zajímavé knihy, či časopisy. Ty budou zveřejněny v samostatném článku, který bude postupně aktualizován. (Doufáme, že i Vámi :-) .)
  4. Předposlední, avšak nejdůležitější, je naše prosba na Vás: Víme, že skloubit chod domácnosti s prací, výukou, či dohledem dětí je náročné. Bohužel u nás vedoucích není v tomto ohledu situace o mnoho lepší (škola, práce, domácí povinnosti). Přesto bychom vám rádi ulehčili práci, ať se bude jednat např. o pomoc s úkoly. Ovšem nevíme, jaká konkrétní situace panuje u Vás. Rádi bychom tedy uvítali Vaše názory a nápady, které bychom mohli společně realizovat, a tím zůstat nadále v kontaktu.
  5. Dále máte možnost se připojit na Discord, který jsme pro Vás připravili. Jedná se o komunitní platformu, která kombinuje funkce Skype (hlasové hovory nebo videohovory) a Redditu (přidávání příspěvků). Můžete si tam navzájem volat, psát nebo přidávat příspěvky. Vše je na uzavřené "serveru", kam se může připojit pouze ten, kdo má pozvánku, a bude námi schválený.
Na závěr přikládám stručné info ohledně letošního tábora.
Tábor zatím není zrušený!
Abychom mohli připravit kvalitní tábor, potřebujeme alespoň jeden a půl měsíce předem vědět, že tábor v daném termínu 100% bude (hlavně kvůli rezervaci místa). Z tohoto důvodu padne poslední rozhodnutí 17. května, které rozhodne, zda letos můžeme na tábor jet.
Nadále přijímáme přihlášky, a to do konce dubna! Přihláška k vyplnění je součástí mailu jako příloha. Prosíme vyplněnou přihlášku naskenujte a pošlete Rakimu (raki@skaut.cz).
Pracujeme ještě s variantou, že bychom tábor uspořádali v srpnu, pokud by nebylo možné ho uspořádat v normálním termínu. Zde je odkaz na doodle, kde se, prosím, vyjádřete, zda by pro Vás byl případný termín na začátku srpna použitelný.
 
Přeji pevné nervy a slavnostní prožití Velikonoc.
 
Se stiskem levice
David Ucháč - Raki
 
Hlavní vedoucí 379. skautského oddílu Ignis - www.ignis379.cz
E-mail: raki@skaut.cz
Tel: +420 608 494 890